طراحی و دکوراسیون داخلی مدرن و حرفه ای

نواع طراحی دکوراسیون داخلی در ایران

در دنیای مدرن امروز طراحی دکوراسیون داخلی با عنوان نوعی صنعت، هنر و حرفه یاد می‌شود. تعریفی که از طراحی دکوراسیون داخلی ارائه می‌شود؛ بهینه سازی فضای داخلی ساختمان‌ها برای انجام دادن فعالیت‌های روزمره و کاری است.

همانطور که می‌دانید بخش زیادی از زمان ما در طول روز در ساختمان‌ها و فضاهای بسته می‌گذرد. این ساختمان‌ها هر کدام طراحی داخلی متفاوتی دارند. هر کدام از این ساختمان‌ها فضایی را ایجاد می‌کنند تا یکی از نیازهای اولیه و اساسی انسان‌ها یعنی نیاز به مسکن را پاسخگو باشند. از طرفی بخش اعظمی از فعالیت‌های روزمره‌ی ما در این فضاها با طراحی دکوراسیون داخلی انجام می‌شود.

تاثیر طراحی دکوراسیون داخلی بر روی جنبه‌های مختلف زندگی روزمره

آن چه موجب زیبایی و روح بخشیدن به یک بنا می‌شود طراحی دکوراسیون داخلی آن است. به همین دلیل می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که کیفیت طراحی داخلی تاثیر بسیار زیادی بر روی نحوه‌ی انجام انواع فعالیت‌های روزمره ما دارد. طراحی دکوراسیون داخلی بنا نه تنها نگرش ما را تغییر داده بلکه احوال و شخصیت ما را نیز تحت تاثیر مستقیم خود قرار می‌دهد.

با توجه به این موارد می‌توان هدف طراحی دکوراسیون داخلی را افزایش بهره‌وری عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای آرامش بخشیدن و راحت سازی زندگی تعریف کرد. معماری بدون طراحی دکوراسیون داخلی مانند بدن بدون روح است. از این نوع معماری یا نمی‌توان استفاده کرد یا در صورت استفاده، نباید کارایی زیادی را از آن انتظار داشت. در ادامه با انواع طراحی دکوراسیون داخلی آشنا می‌شویم.

طراحی دکوراسیون داخلی مطب

مهم‌ترین عناصری که در طراحی داخلی مطب باید به بیننده القا شود؛ احساس امنیت و آرامش خاطر است. چرا که در این بینندگان این نوع طراحی دکوراسیون داخلی در واقع بیمارانی هستند که از نظر جسمی و روحی در وضعیت خوبی قرار ندارند. در طراحی دکوراسیون داخلی مطب باید نکاتی اساسی را در نظر داشت. طراح داخلی این نوع بنا باید درک درستی از علم رنگ‌شناسی، نور پردازی، علم فنگ شویی و چیدمان اصولی وسایل داشته باشد. او می‌تواند با ترکیب این موارد به طرحی زیبا و قابل تائید برسد. در واقع در طراحی دکوراسیون داخلی مطب می‌توانید با پیاده‌سازی اصول و قواعد معماری به صورت علمی و به روز به طرحی چشم گیر دست پیدا کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

از آن‌جایی که دکوراسیون داخلی اداری تاثیر مهمی در روحیه و افزایش بهره‌وری کارکنان دارد، طراحی دکوراسیون داخلی اداری همواره یکی از دغدغه‌های اصلی ومهم برای مدیران و طراحان بوده است؛ بنابراین طراحی داخلی اداری باید به گونه‌ای باشد که برای همه‌ی افراد ازجمله: مدیران، کارکنان و مشتریان زیبا و کاربردی باشد. جدابیت و احترام به سلیقه‌ی کاربر دو نکته‌ی اصلی‌ست که در طراحی داخلی اداری حتما باید رعایت شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی اداری علاوه بر توجه به نورپردازی و انتخاب رنگ مناسب، باید به شیوه‌ی چینش وسایل کاربردی و مبلمان اداری هم توجه کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

امروزه با گسترش خانه‌های آپارتمانی و آپارتمان نشینی، طراحی داخلی منزل اهمیت زیادی پیدا کرده است. سادگی و در عین حال مدرن بودن طراحیدکوراسیون داخلی منزل در خانه‌های آپارتمانی اهمیت زیادی دارد. این موضوع به خصوص در خانه‌هایی با متراژ کوچکتر جلوه‌ی بیشتری دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه متفاوت و منحصر به فرد یکی از عوامل مهم در افزایش فروش محصول است. این دقیقا همان روشی است که در کشورهای پیشرفته اهمیت زیادی داشته و بسیار به آن توجه می‌شود. بیشترین نقطه‌ای که می‌تواند توجه مشتریان را جلب کرده و طراحی دکوراسیون داخلی اصولی آن در فروش شما موثر باشد، طراحی ویترین مغازه است. با توجه به این موضوع می‌توانید طراحی دکوراسیون داخلی خود را با توجه به استانداردهای روز دنیا، نوع کسب و کار، نوع مشتریان و طبقه‌ی اجتماعی آن‌ها هماهنگ کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ

زمانی که درباره‌ی طراحی دکوراسیون داخلی صحبت می‌کنیم؛ مهم‌ترین مسئله‌ای که باید در نظر داشته باشیم انتخاب بستر و زمینه‌ی مناست برای طراحی است. انتخاب بستر مناسب می‌تواند برای طراحی قسمت‌های دیگر نیز مفید واقع شود. به طور مثال در ظراحی داخلی رستوران ترکیب رنگ روشن همراه با رنگ سفید می‌تواند محیط اطراف را بزرگ‌تر از اندازه‌ی اصلی نمایش دهد.

مهم‌ترین بخشی که در طراحی داخلی رستوران باید توجه ویژه‌ای به آن کرد؛ انتخاب مبلمان، میز و صندلی مناسب برای رستوران است. انتخاب میز و صنپلی اصولی و صحیح می‌تواند نقش قابل‌توجهی در جلوه بخشیدن به طراحی داخلی رستوران، فضای بیرونی و دعوت کنندگی کافه یا رستوران ایفا کند.

در انتخاب میز و صندلی برای رستوران باید به استانداردهای کیفی و طراحی ارگونومیک آن‌ها توجه داشت. میز و صندلی راحت می‌تواند آرامش و لذت زیادی برای مشتریان به ارمغان آورده و تحت تاثیر خودش قرار دهد تا جایی که مشتری نسبت به فضا وفادار بماند.

طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی

طراحی داخلی طلا فروشی آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نیست. چرا که در واقع طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی رابط اصلی بین بیننده و محیط مغازه است. موضوعی که در طراحی داخلی مغازه نیازمند توجه ویژه‌ای است؛ نورپردازی و نحوه‌ی نمایش جواهرات برای مشتری است. از طرفی این نورپردازی باید به گونه‌ای باشد که طلای داخل ویترین کاملاً برای بیننده قابل دیدن باشد.

همانطور که می‌دانید طلا کالای گران قیمیتی است به همین دلیل در طراحی داخلی طلا فروشی علاوه بر زیبایی و چشمگیری باید امنیت را هم در نظر داشته باشیم. به همین علت ویترین طلا فروشی علاوه بر دارا بودن ویژگی‌های بالا باید امنیت بالایی هم داشته باشد؛ بنابراین با طراحی درست و اصولی ویترین می‌توان علاوه بر نمایش کامل طلاها به مشتری، امنیت آن‌ها را هم تامین‌ کرد.

اگر به عنوان طراح قصد دارید که طراحی دکوراسیون داخلی طلافروشی را بر عهده بگیرید باید با توجه به فضا و موقعیتی که در اختیار دارید، بهترین طرح را پیاده کنید. برای این کار در قدم اول باید مکان را به خوبی نیاز سنجی کنید و سپس با ترکیب سلیقه‌ی مشتری و به کارگیری تکنیک‌های روز دنیا طرحی بی‌نطیر خلق کنید. شما به عنوان یک طراح باید به خوبی بدانید که هر مکانی طراحی خاصی می‌طلبد و شما باید با توجه به موقعیت مکان و شناسایی نیازها طراحی آن را انجام دهید.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

تاثیر طراحی دکوراسیون داخلی در زندگی امروز انسان‌ها به قدری است که نمی توان به سادگی آن را نادیده گرفت و از کنار آن گذشت. این موضوع به خصوص در جوامعی که به آن توجه کرده و آن را پیاده سازی رده‌اند به وضوح قابل مشاهده است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که طراحی داخلی مدرن تنها برای افراد ثروتمند جامعه است. ولی بهتر است بدانید که این طراحی می‌تواند برای افراد سطح متوسط جامعه هم مفید و تاثیر گذار باشد. در واقع این طراح است که باید این توانایی را داشته باشد که متناسب با بودجه و فضای شما طرح و دکوراسیونی همگون را به شما پیشنهاد دهد.

طراحی دکوراسون داخلی ویلا و چگونگی دکوراسیون داخلی

در طراحی داخلی ویلا عوامل زیادی تاثیر دارند که نوع مواد به کار رفته در ساخت وبلا یکی از این عوامل است؛ اما جدای از این عوامل؛ نور و رنگ می‌تواند تاثیر زیادی در طراحی داخلی ویلا داشته باشد. همانطور که قبلا اشاره کردیم، نور و رنگ می‌تواند هر انسانی را مجذوب خود کند؛ بنابراین یک طراح داخلی حرفه‌ای باید در طراحی داخلی ویلا با ترکیب این دوعامل بتواند طرحی زیبا و منحصر به فرد به وجود آورد. البته نباید از تاثیر نوع مواد به کار رفته در ساخت ویلا را نادیده

گرفت.

به هر حال باید بدانید که در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا دو عنصر رنگ و نوع مواد باید در ترکیب مناسبی در کنار هم قرار بگیرند. در واقع اگر محیط ما نور مناسبی نداشته باشد، مواد به کار رفته حتی در صورت گران قیمت بودن نمایی نخواهند داشت.

طراحی دکوراسیون داخلی در شیراز

طراحی داخلی در شیراز با تووجه به این که مردم این شهر خود اهل ذوق و هنر هستند برای هر شرکت طراحی داخلی کار سختی به نظر می‌رسد. چرا که باید در طراحی دکوراسیون داخلی بناها برای این مردم علاوه بر در نظر داشتن اصول اصلی طراحی داخلی، روحیه لطیف و ذوق هنری مردم این شهر را هم در نظر داشته باشیم.

اگر به معماری گذشته‌ی این شهر نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که معمارانی ماهر و زبردست با نهایت ذوق و هنر خود این طراحی‌ها را انجام داده‌اند. از طرفی مردم این شهر هر روز در گوشه و کنار شهر شاهد این معماری‌ها بوده و به نوعی به آن‌ها عادت کرده‌اند. بنابر این اگر قرار باشد در هرجای این شهر پروژه‌ای برای طراحی دکوراسیون داخلی انجام شود باید فرهنگ غنی و ذوق و هنر مردم در آن گنجانده شود. در حقیقت طراحی دکوراسیون داخلی باید تلیقی از سنت و مدرنیته باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی در اهواز

در طراحی داخلی در اهواز باید این طراحی با توجه به آب و هوای گرم منطقه انجام شود. در چنین شهری استفاده از مواد مرغوب و مناسب در کنار رعایت اصول طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وظیفه‌ی طراح و دکوراتور در این‌جا این است که هر محیطی را در هرجایی و هر مکانی با به کارگیری و رعایت اصول صحیح معماری به محیطی جذاب و پویا تبدیل کند.

طراحی دکوراسیون داخلی در کیش

کیش یکی از زیباترین و جذاب‌ترین جزایر خاورمیانه‌است که هرساله توریست‌های زیادی را جذب می‌کند. در این جزیره شاید تنها چیزی که در نگاه اول توجه هرکسی را جلب کند وجود طراحی‌ پکوراسیون داخلی بسیار زیبا، شیک و مدرن است. به همین دلیل طراحی داخلی در کیش می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا یک شرکت طراحی داخلی هنر خود را در زمینه‌ی طراحی و معماری به خوبی به نمایش بگذارد.

بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی

نوسازی یا بازسازی ساختمان از دیرباز در کشور ما وجود داشته است. مطالعات نشان می‌دهد که در عصر ایران باستان نوسازی و بازسازی ساختمان در ایران بسیار رایج بوده است. در واقع سنتی که از آن امروزه به عنوان خانه تکانی یاد می‌شود؛ برگرفته از فرهنگ و آداب ورسوم مردم همان زمان است. این سنت هر ساله در روزهای پایانی سال در کشور ما اجرا می‌شود. از این مسئله که بگذریم امروزه در سراسر دنیا بازسازی ساختمان یا نوسازی آن امری کاملاً شناخته شده و رایج است. همانطور که می‌دانید برخی از آپارتمان‌ها بعد از مرور زمان به تدریج حالت جذاب و زیبای خود را از دست داده و یا به اصطلاح دیگر بی روح می‌شوند. در این مواقع باید بازسازی آپارتمان را شروه کرده و روح را به ساختمان بازگردانیم.

در کشور ما در دهه‌ی گذشته ساختمان‌های زیادی ساخته شده و حجم عظیمی از ساخت و ساز صورت داده است. مسلما این ساختمان‌های ساخته شده اکنون نیاز به بازسازی و نوسازی دارند. البته این نکته را هم باید در نظر بگیریم که عمرمفید ساختمان‌هایی که ساخته می‌شود 50 سال بوده اما بافت این ساختمان‌ها و طراحی دکوراسیون داخلی آن‌ها قبل از رسیدن به 30 سال کاملاً کهنه و فرسوده شده و به بازسازی احتیاج پیدا می‌کنند. این موارد اهمیت بازسازی ساختمان‌ها در ایران را نسبت به سایر کشورها کاملاً آشکار می‌سازد.

موضوع دیگری که در بازسازی ساختمان وجود دارد بعد اقتصادی آن است. کاملاً مشخص است که هزینه‌ی بازسازی و نوسازی بافت ساختمان‌ها به میزان قابل‌توجهی کمتر از هزینه‌ی ساخت یک بنای جدید است.
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 65 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 444
  • بازدید امروز :1
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 2
  • بازدید این ماه : 8
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 3
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر